Our Family
Genealogy Pages
Forside
|
Nyheder
|
Billeder
|
Fortællinger
|
Gravsten
|
Rapporter
|
Efternavne
Søg
Fornavn:
Efternavn:
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Danish
English
Dorte Nielsdatter
1722 - 1807 (85 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Jens Dinesen
1802-1869
Jens Dinesen
F:
29 mar. 1802
Rørbækhovgård, Røebæk sogn, Ålborg amt
D:
6 mar. 1869
Rørbækhovgård, Rørbæk sogn, Ålborg amt
Margrethe Elisabeth Grøn Jensdatter Kjeldsen
1799-
Margrethe Elisabeth Grøn Jensdatter Kjeldsen
F:
9 feb. 1799
Kragelund, Vindblæs sogn
G:
26 nov. 1842
Kristen Dinesen
1769-1828
Kristen Dinesen
F:
28 maj 1769
Rørbækhovgård, Røebæk sogn, Ålborg amt
D:
31 mar. 1828
Volstrup, Rørbæk sogn, Ålborg amt
Sofie Hedevig Kjeldsen
1779-1840
Sofie Hedevig Kjeldsen
F:
1779
Himmestrup, Lee sogn
G:
16 maj 1798
Rørbæk kirke, Rørbæk sogn
D:
7 dec. 1840
på Volstrup
Kjeld Dinesen
1770-1839
Kjeld Dinesen
F:
1770
Rørbækhovgård, Røebæk sogn, Ålborg amt
D:
17 jan. 1839
Rørbækhovgård, Røebæk sogn, Ålborg amt
Dines Poulsen
1800-1859
Dines Poulsen
F:
10 sep. 1800
Nørlund, Ravnkilde sogn, Ålborg amt
D:
4 jan. 1859
Dineslund
Mette Marie Elisabet Demunth
1821-1901
Mette Marie Elisabet Demunth
F:
6 jan. 1821
Agertoftgård, Randers
G:
29 aug. 1850
Balle sogn, Viborg amt
D:
1901
Hammel
Poul Poulsen
1802-1878
Poul Poulsen
F:
17 feb. 1802
Nørlund, Ravnkilde sogn, Ålborg amt
D:
1878
Ane Brendstrup
1813-1898
Ane Brendstrup
F:
17 mar. 1813
Dalsgård
G:
14 mar. 1840
Hvilsager
D:
30 apr. 1898
Aldershvile, Knebel sogn
Ellen Kirstine Poulsen
1803-1803
Ellen Kirstine Poulsen
F:
2 jul. 1803
Nørlund, Ravnkilde sogn, Ålborg amt
D:
22 okt 1803
Nørlund, Ravnkilde sogn, Ålborg amt
Jens Risager Poulsen
1804-1881
Jens Risager Poulsen
F:
11 sep. 1804
Nørlund, Ravnkilde sogn, Ålborg amt
D:
20 okt 1881
Aaby, Århus
Erasmine Ørting
1813-
Erasmine Ørting
F:
27 jan. 1813
Ebeltoft
G:
7 okt 1836
Ebeltoft
Sigfred Viktor Poulsen
1806-1807
Sigfred Viktor Poulsen
F:
6 feb. 1806
Nørlund, Ravnkilde sogn, Ålborg amt
D:
18 sep. 1807
Nørlund, Ravnkilde sogn, Ålborg amt
Jens Peter Poulsen
1806-1807
Jens Peter Poulsen
F:
6 feb. 1806
Nørlund, Ravnkilde sogn, Ålborg amt
D:
19 sep. 1807
Nørlund, Ravnkilde sogn, Ålborg amt
Niels Poulsen
1807-1809
Niels Poulsen
F:
17 mar. 1807
Nørlund, Ravnkilde sogn, Ålborg amt
D:
22 feb. 1809
Nørlund, Ravnkilde sogn, Ålborg amt
Sigfred Viktor Poulsen
1808-1808
Sigfred Viktor Poulsen
F:
27 mar. 1808
Nørlund, Ravnkilde sogn, Ålborg amt
D:
27 maj 1808
Nørlund, Ravnkilde sogn, Ålborg amt
Ellen Kirstine Poulsen
1809-
Ellen Kirstine Poulsen
F:
26 dec. 1809
Nørlund, Ravnkilde sogn, Ålborg amt
Lauritz Ulrik la Cour
1802-1875
Lauritz Ulrik la Cour
F:
6 apr. 1802
Odder
G:
5 okt 1833
Rolse kirke, Rolse sogn, Randers amt
D:
27 feb. 1875
Skærsø
Nils Poulsen
1811-1813
Nils Poulsen
F:
6 mar. 1811
Nørlund, Ravnkilde sogn, Ålborg amt
D:
30 mar. 1813
Nørlund, Ravnkilde sogn, Ålborg amt
Mette Johanne Poulsen
1812-1813
Mette Johanne Poulsen
F:
6 okt 1812
Nørlund, Ravnkilde sogn, Ålborg amt
D:
24 mar. 1813
Nørlund, Ravnkilde sogn, Ålborg amt
Sigfred Viktor Poulsen
1814-
Sigfred Viktor Poulsen
F:
3 jul. 1814
Nørlund, Ravnkilde sogn, Ålborg amt
Peter Johannes Poulsen
1815-1881
Peter Johannes Poulsen
F:
21 sep. 1815
Nørlund, Ravnkilde sogn, Ålborg amt
D:
1881
Ane Marie Frederikke Brandt
1814-1872
Ane Marie Frederikke Brandt
F:
30 nov. 1814
Favsing
G:
5 jan. 1841
Favsing
D:
13 mar. 1872
Dalsgård
Nikoline Juliane Johnsen
1848-1915
Nikoline Juliane Johnsen
F:
22 nov. 1848
Gesing
G:
11 apr. 1875
Hvidsager, Randers amt
D:
20 nov. 1915
Dorte Dinesdatter
1773-1834
Dorte Dinesdatter
F:
5 apr. 1773
Rørbækhovgård, Røebæk sogn, Ålborg amt
D:
10 apr. 1834
Rolsø sogn, Randers amt
Niels Poulsen
1767-1830
Niels Poulsen
F:
1767
G:
13 jul. 1799
D:
28 mar. 1830
Ane Katrine Bech
1812-1824
Ane Katrine Bech
F:
1 dec. 1812
Krannestrup, Mejlby sogn, Randers amt
D:
17 dec. 1824
Krannestrup, Mejlby sogn, Randers amt
Dinesine Kirstine Bech
1815-
Dinesine Kirstine Bech
F:
21 sep. 1815
Krannestrup, Mejlby sogn, Randers amt
Niels Jensen Kjeldsen
1823-
Niels Jensen Kjeldsen
F:
4 maj 1823
Halling
G:
20 apr. 1856
Mejlby sogn, Randers amt
Mariane Dinesdatter
1775-1855
Mariane Dinesdatter
F:
7 nov. 1775
Rørbækhovgård, Røebæk sogn, Ålborg amt
D:
15 apr. 1855
Krannestrup, Mejlby sogn, Randers amt
Hans Pedersen Bech
1775-1821
Hans Pedersen Bech
F:
feb. 1775
G:
14 feb. 1812
D:
6 jun. 1821
Krannestrup, Mejlby sogn
Jørgen Pind
1795-1857
Jørgen Pind
F:
13 jan. 1795
Karmark, Skjern sogn, Viborg amt
G:
28 jul. 1822
Mejby sogn
D:
14 nov. 1857
Charlottehøj
Jens Dinesen
1778-1816
Jens Dinesen
F:
13 jul. 1778
Rørbækhovgård, Røebæk sogn, Ålborg amt
D:
3 jul. 1816
Kallø Vig
Kirsten Dinesdatter
1781-1784
Kirsten Dinesdatter
F:
17 aug. 1781
Rørbækhovgård, Røebæk sogn, Ålborg amt
D:
1 aug. 1784
Rørbækhovgård, Røebæk sogn, Ålborg amt
Dorte Dinesdatter
1784-1784
Dorte Dinesdatter
F:
31 mar. 1784
Rørbækhovgård, Rørbæk sogn, Ålborg amt
D:
1784
Nielsmine Pedersen Ostenfeld
1841-
Nielsmine Pedersen Ostenfeld
F:
1841
Dorte Kirstine Dinesdatter
1787-1858
Dorte Kirstine Dinesdatter
F:
9 feb. 1787
Rørbækhovgård, Rørbæk sogn, Ålborg amt
D:
25 mar. 1858
Kristianslund
Lars Ostenfeld
1789-1856
Lars Ostenfeld
F:
5 aug. 1789
Rosenlund
G:
28 nov. 1817
D:
4 jul. 1856
Christianslund
Kirsten Dinesdatter
1789-1869
Kirsten Dinesdatter
F:
7 aug. 1789
Rørbækhovgård, Rørbæk sogn, Ålborg amt
D:
24 nov. 1869
Rørbækhovgård, Rørbæk sogn, Ålborg amt
Kirsten Kjeldsdatter
1745-1826
Kirsten Kjeldsdatter
F:
10 mar. 1745
Gunderstrup, Glenstrup sogn, Randers amt
D:
8 maj 1826
Rørbækhovgård
Dines Kristensen
1731-1794
Dines Kristensen
F:
1731
G:
5 jul. 1768
Glenstrup kirke, Glenstrup sogn, Randers amt
D:
1794
Rørbækhovgård
Dorthe Nielsdatter
1787-1787
Dorthe Nielsdatter
F:
28 sep. 1787
Gunderstrup, Glenstrup sogn, Randers amt
D:
1787
Gundestrup, Glenstrup sogn, Randers amt
Maren Nielsdatter
1788-1803
Maren Nielsdatter
F:
29 okt 1788
Gunderstrup, Glenstrup sogn, Randers amt
D:
31 maj 1803
Gundestrup, Glenstrup sogn, Randers amt
Niels Kjeldsen
1828-1828
Niels Kjeldsen
F:
25 maj 1828
Gunderstrup, Glenstrup sogn, Randers amt
D:
7 okt 1828
Gunderstrup, Glenstrup sogn, Randers amt
Maren Kjeldsdatter
1829-1829
Maren Kjeldsdatter
F:
4 sep. 1829
Gundestrup, Glenstrup sogn, Randers amt
D:
15 sep. 1829
Gundestrup, Glenstrup sogn, Randers amt
Niels Kjeldsen
1831-1863
Niels Kjeldsen
F:
16 nov. 1831
Gundestrup, Glenstrup sogn, Randers amt
D:
21 jul. 1863
Gunderstrup, Glenstrup sogn, Randers amt
Bodil Johanne Kristensdatter
1822-1888
Bodil Johanne Kristensdatter
F:
1822
D:
18 dec. 1888
Kondrup
Agathe Johanne Kjeldsdatter
1833-1834
Agathe Johanne Kjeldsdatter
F:
16 okt 1833
Gundestrup, Glenstrup sogn, Randers amt
D:
10 jun. 1834
Gundestrup, Glenstrup sogn, Randers amt
Kristen Kjeldsen
1835-1837
Kristen Kjeldsen
F:
2 okt 1835
Gundestrup, Glenstrup sogn, Randers amt
D:
17 jun. 1837
Gundestrup, Glenstrup sogn, Randers amt
Kjeld Nielsen
1790-1860
Kjeld Nielsen
F:
24 dec. 1790
Gundestrup, Glenstrup sogn, Randers amt
D:
30 sep. 1860
Gundestrup, Glenstrup sogn, Randers amt
Gyrrild Kristensdatter
1796-1846
Gyrrild Kristensdatter
F:
1796
D:
11 mar. 1846
Gunderstrup, Glenstrup sogn, Randers amt
Jensine Olivia Kjeldsen
1825-1912
Jensine Olivia Kjeldsen
F:
21 jul. 1825
Vivild sogn
D:
24 aug. 1912
Frederensgade 18, Århus, Århus Domsogn
Niels Engelsted Zimmermand
1809-1861
Niels Engelsted Zimmermand
F:
18 okt 1809
G:
28 okt 1842
D:
3 aug. 1861
Niels Peter Kjeldsen
1826-
Niels Peter Kjeldsen
F:
27 maj 1826
Julianeholm, Vivild sogn, Randers amt
Agathe Johanne Kjeldsen
1827-
Agathe Johanne Kjeldsen
F:
27 apr. 1827
Julianeholm, Vivild sogn, Randers amt
Christian Michael Kjeldsen
1828-
Christian Michael Kjeldsen
F:
27 jun. 1828
Hevringholm, Vivild sogn, Randers amt
Chriatian Andreas Faurschou Kjeldsen
1831-
Chriatian Andreas Faurschou Kjeldsen
F:
6 apr. 1831
Hevringholm, Vivild sogn, Randers amt
Mogens Christian Kjeldsen
1792-1871
Mogens Christian Kjeldsen
F:
4 mar. 1792
Gundestrup, Glenstrup sogn, Randers amt
D:
21 jul. 1871
Århus
Mette Johanne Kathrine Leth
1800-1876
Mette Johanne Kathrine Leth
F:
12 sep. 1800
Skanderborg Ladegård
D:
30 jun. 1876
Århus
Niels Kjeldsen
1747-1809
Niels Kjeldsen
F:
1747
Gunderstrup, Glenstrup sogn, Randers amt
D:
13 maj 1809
Gunderstrup, Glenstrup sogn, Randers amt
Agathe Mogensdatter
1770-1868
Agathe Mogensdatter
F:
1770
G:
14 jul. 1786
D:
6 jan. 1868
Gunderstrup, Glenstrup sogn, Randers amt
Jens Dinesen
1802-1869
Jens Dinesen
F:
29 mar. 1802
Rørbækhovgård, Røebæk sogn, Ålborg amt
D:
6 mar. 1869
Rørbækhovgård, Rørbæk sogn, Ålborg amt
Margrethe Elisabeth Grøn Jensdatter Kjeldsen
1799-
Margrethe Elisabeth Grøn Jensdatter Kjeldsen
F:
9 feb. 1799
Kragelund, Vindblæs sogn
G:
26 nov. 1842
Sofie Hedevig Kjeldsen
1779-1840
Sofie Hedevig Kjeldsen
F:
1779
Himmestrup, Lee sogn
D:
7 dec. 1840
på Volstrup
Kristen Dinesen
1769-1828
Kristen Dinesen
F:
28 maj 1769
Rørbækhovgård, Røebæk sogn, Ålborg amt
G:
16 maj 1798
Rørbæk kirke, Rørbæk sogn
D:
31 mar. 1828
Volstrup, Rørbæk sogn, Ålborg amt
Kjeld Kjeldsen
1782-
Kjeld Kjeldsen
F:
1782
Himmestrup, Lee sogn
Laurs Kjeldsen
1784-
Laurs Kjeldsen
F:
1784
Himmestrup, Lee sogn
Dorthe Kjeldsen
1786-
Dorthe Kjeldsen
F:
1786
Himmestrup, Lee sogn
Kjeld Kjeldsen
1787-
Kjeld Kjeldsen
F:
1787
Himmestrup, Lee sogn
Mette Kjeldsen
1822-1901
Mette Kjeldsen
F:
23 okt 1822
Havnø, Visborg sogn, Ålborg amt
D:
10 jan. 1901
Volstrup, Rørbæk sogn, Ålborg amt
Christen Steenild
1822-1892
Christen Steenild
F:
1 maj 1822
Steenildmosegård, Vesterbølle sogn, Viborg amt
G:
19 okt 1850
Visborg sogn, Ålborg amt
D:
2 feb. 1892
Volstrup, Rørbæk sogn, Ålborg amt
Jens Kjeldsen
1825-1903
Jens Kjeldsen
F:
14 maj 1825
Havnø, Visborg sogn, Ålborg amt
D:
5 maj 1903
Havnø, Visborg sogn, Ålborg amt
Nanny Lorentze Fribert
1844-
Nanny Lorentze Fribert
F:
16 aug. 1844
G:
7 apr. 1870
Kerteminde
Kristiane Elisabeth Kjeldsen
1828-1921
Kristiane Elisabeth Kjeldsen
F:
11 nov. 1828
Havnø, Visborg sogn, Ålborg amt
D:
21 feb. 1921
Højslev Mølle, Simested sogn
Ludvig Gerhardt Aagaard
1827-1880
Ludvig Gerhardt Aagaard
F:
4 aug. 1827
Ussinggård
G:
14 jul. 1855
Visborg sogn, Ålborg amt
D:
21 dec. 1880
Hobro sygehus
Christian Juul Kjeldsen
1791-1867
Christian Juul Kjeldsen
F:
18 aug. 1791
Himmestrup, Lee sogn
D:
20 sep. 1867
Havnø, Visborg sogn, Ålborg amt
Martha Kjeldsen
1792-1851
Martha Kjeldsen
F:
5 mar. 1792
Kragelund, Vindblæs sogn
G:
12 aug. 1820
Rørbæk kirke, Rørbæk sogn
D:
30 nov. 1851
Havnø, Visborg sogn, Ålborg amt
Mette Kjeldsen
1793-
Mette Kjeldsen
F:
1793
Himmestrup, Lee sogn
Jens Kjeldsen
1749-1796
Jens Kjeldsen
F:
21 sep. 1749
Gunderstrup, Glenstrup sogn, Randers amt
D:
22 sep. 1796
Volstrup
Mette Laursdatter
1748-
Mette Laursdatter
F:
6 sep. 1748
Rugholm Mølle
G:
26 nov. 1778
V. Velling sogn
Sisel Marie Enevoldsdatter
1786-1786
Sisel Marie Enevoldsdatter
F:
1786
Hjerminde
D:
1786
Anne Enevoldsdatter
1787-1788
Anne Enevoldsdatter
F:
1787
Hjerminde
D:
1788
Hjerminde
Anna Kjeldsdatter
1752-1787
Anna Kjeldsdatter
F:
5 mar. 1752
Gunderstrup, Glenstrup sogn, Randers amt
D:
15 aug. 1787
Hjerminde
Enevold Enevoldsen
1754-1822
Enevold Enevoldsen
F:
1754
G:
16 dec. 1785
Glenstrup sogn, Randers amt
D:
2 okt 1822
Hjerminde
Marlene Kjeldsdatter
1754-1756
Marlene Kjeldsdatter
F:
1754
Gunderstrup, Glenstrup sogn, Randers amt
D:
1756
Gundestrup, Glenstrup sogn, Randers amt
Michael Kjeldsen
1832-1910
Michael Kjeldsen
F:
23 jul. 1832
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
D:
31 jul. 1910
Ålborg
Abelone Søndergaard
1833-1912
Abelone Søndergaard
F:
4 dec. 1833
Kjærbygård, Kasted sogn, Århus amt
G:
1 maj 1860
Hobro
D:
8 nov. 1912
Budolfi sogn, Ålborg
Anders Kjeldsen
1834-1910
Anders Kjeldsen
F:
16 jan. 1834
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
D:
7 feb. 1910
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
Anne Johanne Katrine Kjeldsen
1835-1906
Anne Johanne Katrine Kjeldsen
F:
13 sep. 1835
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
D:
23 maj 1906
København
Simon Poul Levin
1814-1898
Simon Poul Levin
F:
27 sep. 1814
Nakskov
G:
15 okt 1862
Vesterbølle kirke
D:
1898
København
Anna Dorthea Kjeldsen
1837-1916
Anna Dorthea Kjeldsen
F:
21 sep. 1837
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
D:
9 mar. 1916
København
Markus Philip Vilhelm de Fine Licht
1821-1885
Markus Philip Vilhelm de Fine Licht
F:
14 apr. 1821
Erkenförde
G:
27 maj 1858
Vesterbølle kirke, Viborg amt
D:
13 maj 1885
København
Johan Henrik Ahnfeldt Kjeldsen
1840-1927
Johan Henrik Ahnfeldt Kjeldsen
F:
20 jan. 1840
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
D:
1 jan. 1927
Nøragergård, Durup sogn, Ålborg amt
Caroline Margrethe Agerup
1837-1891
Caroline Margrethe Agerup
F:
15 apr. 1837
Århus
D:
24 aug. 1891
Nøragergård, Durup sogn, Ålborg amt
Johanne Holst
1868-1959
Johanne Holst
F:
17 dec. 1868
Skagen
G:
6 jul. 1892
Skagen
D:
2 okt 1959
Nøragergård, Durup sogn, Ålborg amt
Mathilde Jensine Kjeldsen
1841-1915
Mathilde Jensine Kjeldsen
F:
31 aug. 1841
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
D:
4 maj 1915
Hobro
Julie Theodora Kjeldsen
1843-1916
Julie Theodora Kjeldsen
F:
28 dec. 1843
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
D:
20 maj 1916
København
Edvard Johan Carl Rambusch
1846-1934
Edvard Johan Carl Rambusch
F:
7 maj 1846
Korsør
G:
16 maj 1877
Vesterbølle kirke, Viborg amt
D:
3 jan. 1934
Elise Juliane Adelgunde Kjeldsen
1846-1928
Elise Juliane Adelgunde Kjeldsen
F:
30 jan. 1846
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
D:
5 jul. 1928
Ålborg
Johannes Andreas Bunde
1837-1930
Johannes Andreas Bunde
F:
16 feb. 1837
Frederikssund
G:
28 aug. 1868
Vesterbølle kirke, Viborg amt
D:
21 jun. 1930
Ålborg
Alfred Valdemar Kjeldsen
1847-1910
Alfred Valdemar Kjeldsen
F:
14 nov. 1847
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
D:
22 okt 1910
Valstedgård
Johanne Margrethe Rohde
1851-1909
Johanne Margrethe Rohde
F:
19 okt 1851
København
G:
26 nov. 1874
Mariager
D:
31 maj 1909
Valstedgård
Olaf Hilmar Kjeldsen
1850-1931
Olaf Hilmar Kjeldsen
F:
6 feb. 1850
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
D:
24 jan. 1931
villa "Lerkely, Ålestrup
Mathilde Agerup
1852-1925
Mathilde Agerup
F:
29 apr. 1852
Århus
G:
28 jan. 1879
Hvam kirke
D:
14 sep. 1925
villa "Lerkely, Ålestrup
Kirstine Kjeldsen
1852-1915
Kirstine Kjeldsen
F:
28 sep. 1852
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
D:
11 nov. 1915
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
Niels Schou Laurberg
1848-1934
Niels Schou Laurberg
F:
31 maj 1848
Enslevgård
G:
4 jan. 1877
Vesterbølle kirke, Viborg amt
D:
2 jun. 1934
Ålborg
Mathias Kjeldsen
1802-1880
Mathias Kjeldsen
F:
30 okt 1802
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
D:
5 jun. 1880
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
Mette Faurschou
20 mar. 1810,-1896
Mette Faurschou
F:
20 mar. 1810,
Århus Domsogn, Århus amt
G:
24 sep. 1831
Århus
D:
11 apr. 1896
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
Ana Dorthea Kjeldsen
1804-1810
Ana Dorthea Kjeldsen
F:
mar. 1804
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
D:
1810
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
Abelone Kieldsen
1832-1856
Abelone Kieldsen
F:
18 jun. 1832
Lynderupgård, Lynderup sogn
D:
16 jan. 1856
Mikkel Kieldsen
1833-1871
Mikkel Kieldsen
F:
6 sep. 1833
Lynderupgård, Lynderup sogn
D:
13 dec. 1871
Lynderupgård, Lynderup sogn
Laura Georgine Wandborg
1845-1922
Laura Georgine Wandborg
F:
16 feb. 1845
Trinderup
D:
15 jan. 1922
Dorthea Kieldsen
1834-1835
Dorthea Kieldsen
F:
5 okt 1834
Lynderupgård, Lynderup sogn
D:
21 nov. 1835
Lynderupgård, Lynderup sogn
Peder Kieldsen
1835-1914
Peder Kieldsen
F:
26 okt 1835
Lynderupgård, Lynderup sogn
D:
3 mar. 1914
Viborg sygehus
Charlotte Sørine Klementine Pouline Møller
1846-28 aug.
Charlotte Sørine Klementine Pouline Møller
F:
28 jan. 1846
Ågårdsholm, Thorum sogn
G:
25 feb. 1868
Lynderup kirke, Lynderup sogn
D:
28 aug.
Lille Restrup
Anna Dorthea Kieldsen
1837-1924
Anna Dorthea Kieldsen
F:
12 feb. 1837
Lynderupgård, Lynderup sogn
D:
27 jul. 1924
Ejdrup sogn
Hans Peter Jørgen Christian Holm
1843-1907
Hans Peter Jørgen Christian Holm
F:
13 Maj 1843
Valsgaard sogn
G:
12 nov. 1869
Lynderup sogn
D:
2 nov. 1907
Louisendal, Ejdrup sogn
Kristen Torst Kieldsen
1838-1860
Kristen Torst Kieldsen
F:
3 sep. 1838
Lynderupgård, Lynderup sogn
D:
1 feb. 1860
Frederiksberg hospital, København
Kristen Dinesen Kieldsen
1840-1875
Kristen Dinesen Kieldsen
F:
27 jul. 1840
Lynderupgård, Lynderup sogn
D:
18 aug. 1875
Åstrupgård.
Jens Kieldsen
1842-1933
Jens Kieldsen
F:
13 jul. 1842
Lynderupgård, Lynderup sogn
D:
3 fen 1933
Lynderupgård, Lynderup sogn
Karen Wandborg
1843-1919
Karen Wandborg
F:
1 nov. 1843
Tindrup, Hvornum sogn
G:
12 okt 1867
Hornum sogn
D:
16 nov. 1919
Lynderupgård, Lynderup sogn
Kristian Faurschou Kieldsen
1845-1850
Kristian Faurschou Kieldsen
F:
17 aug. 1845
Lynderupgård, Lynderup sogn
D:
5 jan. 1850
Lynderupgård, Lynderup sogn
Anna Margrethe Kjeldsen
1805-1894
Anna Margrethe Kjeldsen
F:
5 aug. 1805
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
D:
23 nov. 1894
Lynderupgård, Lynderup sogn
Kield Kieldsen
1800-1864
Kield Kieldsen
F:
1 mar. 1800
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
G:
10 sep. 1831
Vesterbølle kirke
D:
22 jun. 1864
Lynderupgård, Lynderup sogn
Andreas Michael Hviid
1833-1903
Andreas Michael Hviid
F:
11 nov. 1833
Sorvad, Gjesing sogn
D:
24 jun. 1903
Læsagergård, Grensten sogn, Viborg amt
Ida Marie Frederikke Petersen
1836-
Ida Marie Frederikke Petersen
F:
24 sep. 1836
Kleis, Rårup sogn
G:
12 jan. 1869
Yding
Ane Dorthea Hviid
1835-1902
Ane Dorthea Hviid
F:
30 mar. 1835
Sorvad, Gjesing sogn
D:
27 maj 1902
Trustrup, Lyngby sogn, Randers amt
Hans Christian Buhl
1830-1909
Hans Christian Buhl
F:
5 sep. 1830
Gjersing præstegård
G:
27 okt 1866
Gjesing kirke, Gjesing sogn, Randers amt
D:
26 maj 1909
Fårevejle sogn, Holbæk amt
Margrethe Hviid
1837-1917
Margrethe Hviid
F:
2 sep. 1837
Sorvad, Gjesing sogn
D:
27 apr. 1917
Østervold sogn, København
Kristian Sofus Næsted
1828-1908
Kristian Sofus Næsted
F:
1 maj 1828
Næstved
G:
27 okt 1863
Gjesing kirke, Gjesing sogn, Randers amt
D:
26 maj 1908
Petra Kirstine Hviid
1839-1891
Petra Kirstine Hviid
F:
30 maj 1839
Sorvad, Gjesing sogn
D:
5 jun. 1891
Michael Hviid
1841-1932
Michael Hviid
F:
20 jan. 1841
Sorvad, Gjesing sogn
D:
1 dec. 1932
Frederiksberg sogn
Dorthea Brochorst
1844-
Dorthea Brochorst
F:
21 feb. 1844
København
G:
17 sep. 1865
Goulev sogn
Mathias Hviid
1842-1923
Mathias Hviid
F:
24 dec. 1842
Sorvad, Gjesing sogn
D:
23 maj 1923
Kollerup
Marie Lorentzen
1853-1923
Marie Lorentzen
F:
14 jan. 1853
G:
17 sep. 1875
Brendstrup, Tilst sogn, Århus amt
D:
22 aug. 1923
Peter Christian Hviid
1844-1911
Peter Christian Hviid
F:
30 apr. 1844
Sorvad, Gjesing sogn
D:
3 apr. 1911
Roskilde Domsogn
Jenny Johanne Faurschou
1858-
Jenny Johanne Faurschou
F:
28 mar. 1858
Brendstrup, Tilst sogn, Århus amt
G:
23 mar. 1877
Ane Emilie Oline Blume
1861-1943
Ane Emilie Oline Blume
F:
27 jul. 1861
Gøjsatrup præstegård, Snejbjerg sogn, Ringkøbing amt
G:
15 maj 1895
Frederiksberg aogn, København amt
D:
15 nov. 1943
Roskilde Domsogn
Jenny Julianne Hviid
1845-
Jenny Julianne Hviid
F:
16 jul. 1845
Sorvad, Gjesing sogn
Frederik Oskar Hviid
1848-1923
Frederik Oskar Hviid
F:
4 maj 1848
Sorvad, Gjesing sogn
D:
9 maj 1923
Århus Domsogn, Århus amt
Emma Mariane Kjær
1869-1944
Emma Mariane Kjær
F:
19 jul. 1869
Sankt Morten sogn, Randers amt
G:
15 okt 1895
Sankt Morten sogn, Randers amt
D:
1944
Johanne Marie Hviid
1852-1923
Johanne Marie Hviid
F:
25 okt 1852
Sorvad, Gjesing sogn
D:
9 aug. 1923
Frederik Højlund
1854-1887
Frederik Højlund
F:
19 jan. 1854
G:
10 jun. 1880
Randers
D:
27 sep. 1887
Julielund, Vejlby sogn
Anna Dorthea Kjeldsen
1808-1868
Anna Dorthea Kjeldsen
F:
1808
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
D:
22 jun. 1868
Sorvad, Gjesing sogn
Peder Hviid
1810-1893
Peder Hviid
F:
26 feb. 1810
Sorvad, Gjesing sogn
D:
27 jul. 1893
Tranekjær, Randers
Johan Henrik Ahnfeldt Kjeldsen
1841-1927
Johan Henrik Ahnfeldt Kjeldsen
F:
7 jun. 1841
Kongstedlund, Kongerslev sogn
D:
24 sep. 1927
Landlyst, Gunderup sogn
Laura Thomsen
1867-1958
Laura Thomsen
F:
29 jun. 1867
G:
22 apr. 1892
Sdr. Kongerslev
D:
24 dec. 1958
Ålborg
Ane Dorthea Kjeldsen
1842-1912
Ane Dorthea Kjeldsen
F:
14 dec. 1842
Kongstedlund, Kongerslev sogn
D:
8 jun. 1912
Ålborg
Jens Martin Svanholm
1838-1910
Jens Martin Svanholm
F:
20 maj 1838
Ny Viffertsholm
G:
24 maj 1866
Sdr. Kongerslev
D:
28 aug. 1910
Ålborg
Ole Michael Kjeldsen
1814-1899
Ole Michael Kjeldsen
F:
27 okt 1814
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
D:
11 jan. 1899
Kongstedlund, Kongerslev sogn
Johanne Henriette Ahnfeldt
1818-1891
Johanne Henriette Ahnfeldt
F:
23 apr. 1818
Århus
D:
11 nov. 1891
Kongstedlund, Kongerslev sogn
Mikkel Kieldsen
1756-1819
Mikkel Kieldsen
F:
1756
Gundestrup, Glenstrup sogn, Randers amt
D:
26 maj 1819
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
Ane Dorthea Skow
1778-1834
Ane Dorthea Skow
F:
14 aug. 1778
Selde Præstegård
G:
1800
Ramsing
D:
2 maj 1834
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
Peder Kjeldsen Dalsgaard
1829-1893
Peder Kjeldsen Dalsgaard
F:
13 mar. 1829
D:
8 jul. 1893
Vilsted sogn, Ålborg amt
Kirsten Nielsdatter
1831-1901
Kirsten Nielsdatter
F:
25 dec. 1831
Vilsted
G:
13 okt 1854
D:
24 okt 1901
Vilsted sogn, Ålborg amt
Anna Abelone Dalsgaard
1831-1908
Anna Abelone Dalsgaard
F:
20 maj 1831
Foulum
D:
13 mar. 1908
Østerbrogade 150, København
Jacob Schou
1817-1893
Jacob Schou
F:
16 dec. 1817
Randers
G:
9 apr. 1851
D:
19 aug. 1893
Sankt Morten sogn, Randers amt
Sofie Hedevig Dalsgaard
1833-1904
Sofie Hedevig Dalsgaard
F:
5 maj 1833
D:
9 dec. 1904
Løgstør sogn, Ålborg amt
Niels Kristian Bernhardt Olsen
1826-1871
Niels Kristian Bernhardt Olsen
F:
20 aug. 1826
Frederikshavn
G:
12 nov. 1856
D:
24 jan. 1871
Løgstør sogn, Ålborg amt
Lars Eriksen Dalsgaard
1835-1897
Lars Eriksen Dalsgaard
F:
12 maj 1835
Stistrup Mølle, Foulum sogn
D:
5 aug. 1897
Tulstrupgård, Grynderup sogn
Anne Christense Berthelsen
1836-1897
Anne Christense Berthelsen
F:
17 jun. 1836
Kemtrupgård
G:
1 dec. 1859
D:
17 mar. 1897
Tulstrupgård, Grynderup sogn
Dorthea Johanne Kjeldsen
1799-1916
Dorthea Johanne Kjeldsen
F:
10 jan. 1799
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
D:
9 mar. 1916
København
Jens Lassen Dalsgaard
1796-1837
Jens Lassen Dalsgaard
F:
1796
Dalsgård, Tiset sogn
G:
9 dec.
Havbro kirke, Havbro sogn
D:
1837
Abelone Kieldsen
1832-1856
Abelone Kieldsen
F:
18 jun. 1832
Lynderupgård, Lynderup sogn
D:
16 jan. 1856
Mikkel Kieldsen
1833-1871
Mikkel Kieldsen
F:
6 sep. 1833
Lynderupgård, Lynderup sogn
D:
13 dec. 1871
Lynderupgård, Lynderup sogn
Laura Georgine Wandborg
1845-1922
Laura Georgine Wandborg
F:
16 feb. 1845
Trinderup
D:
15 jan. 1922
Dorthea Kieldsen
1834-1835
Dorthea Kieldsen
F:
5 okt 1834
Lynderupgård, Lynderup sogn
D:
21 nov. 1835
Lynderupgård, Lynderup sogn
Peder Kieldsen
1835-1914
Peder Kieldsen
F:
26 okt 1835
Lynderupgård, Lynderup sogn
D:
3 mar. 1914
Viborg sygehus
Charlotte Sørine Klementine Pouline Møller
1846-28 aug.
Charlotte Sørine Klementine Pouline Møller
F:
28 jan. 1846
Ågårdsholm, Thorum sogn
G:
25 feb. 1868
Lynderup kirke, Lynderup sogn
D:
28 aug.
Lille Restrup
Anna Dorthea Kieldsen
1837-1924
Anna Dorthea Kieldsen
F:
12 feb. 1837
Lynderupgård, Lynderup sogn
D:
27 jul. 1924
Ejdrup sogn
Hans Peter Jørgen Christian Holm
1843-1907
Hans Peter Jørgen Christian Holm
F:
13 Maj 1843
Valsgaard sogn
G:
12 nov. 1869
Lynderup sogn
D:
2 nov. 1907
Louisendal, Ejdrup sogn
Kristen Torst Kieldsen
1838-1860
Kristen Torst Kieldsen
F:
3 sep. 1838
Lynderupgård, Lynderup sogn
D:
1 feb. 1860
Frederiksberg hospital, København
Kristen Dinesen Kieldsen
1840-1875
Kristen Dinesen Kieldsen
F:
27 jul. 1840
Lynderupgård, Lynderup sogn
D:
18 aug. 1875
Åstrupgård.
Jens Kieldsen
1842-1933
Jens Kieldsen
F:
13 jul. 1842
Lynderupgård, Lynderup sogn
D:
3 fen 1933
Lynderupgård, Lynderup sogn
Karen Wandborg
1843-1919
Karen Wandborg
F:
1 nov. 1843
Tindrup, Hvornum sogn
G:
12 okt 1867
Hornum sogn
D:
16 nov. 1919
Lynderupgård, Lynderup sogn
Kristian Faurschou Kieldsen
1845-1850
Kristian Faurschou Kieldsen
F:
17 aug. 1845
Lynderupgård, Lynderup sogn
D:
5 jan. 1850
Lynderupgård, Lynderup sogn
Kield Kieldsen
1800-1864
Kield Kieldsen
F:
1 mar. 1800
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
D:
22 jun. 1864
Lynderupgård, Lynderup sogn
Anna Margrethe Kjeldsen
1805-1894
Anna Margrethe Kjeldsen
F:
5 aug. 1805
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
G:
10 sep. 1831
Vesterbølle kirke
D:
23 nov. 1894
Lynderupgård, Lynderup sogn
Kristian Faurschou Kjeldsen
1801-1877
Kristian Faurschou Kjeldsen
F:
1801
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
D:
10 dec. 1877
Hobro sogn
Jens Kjeldsen
1802-
Jens Kjeldsen
F:
11 jun. 1802
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
Christen Kieldsen
1802-1823
Christen Kieldsen
F:
1802
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
D:
15 feb. 1823
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
Cecilia Margrethe Kjerulf
1835-
Cecilia Margrethe Kjerulf
F:
2 jan. 1835
Hornskovgård
Casper Nicolai Smith
1815-1891
Casper Nicolai Smith
F:
9 okt 1815
G:
8 dec. 1859
Budolfi sogn, Ålborg
D:
14 dec. 1891
Frederiksberg
Kristen Bjerum Kjerulf
1837-1862
Kristen Bjerum Kjerulf
F:
20 jan. 1837
D:
14 aug. 1862
Mette Kjeldsen
1803-1867
Mette Kjeldsen
F:
21 aug. 1803
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
D:
12 nov. 1867
Ålborg
Ivar Jacob Kjerulf
1803-1878
Ivar Jacob Kjerulf
F:
16 sep. 1803
G:
8 okt 1833
Havbro kirke, Havbro sogn
D:
1 mar. 1878
Anne Kirstine Kjeldsen
1805-1842
Anne Kirstine Kjeldsen
F:
8 mar. 1805
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
D:
24 dec. 1842
Blåkilde Mølle
Anders Steensen
1792-1856
Anders Steensen
F:
1792
Haslund ved Horsens
G:
13 maj 1831
D:
25 jan. 1856
Hobro
Peder Severin Søndergaard
1832-1898
Peder Severin Søndergaard
F:
3 feb. 1832
Kjærbygård, Kasted sogn, Århus amt
D:
18 maj 1898
Marie Vilhelmine Georgine Albrectsen
1827-1892
Marie Vilhelmine Georgine Albrectsen
F:
15 nov. 1827
G:
11 okt 1853
Mellerup sogn, Randers amt
D:
21 apr. 1892
Abelone Søndergaard
1833-1912
Abelone Søndergaard
F:
4 dec. 1833
Kjærbygård, Kasted sogn, Århus amt
D:
8 nov. 1912
Budolfi sogn, Ålborg
Michael Kjeldsen
1832-1910
Michael Kjeldsen
F:
23 jul. 1832
Lerkenfeldt, Vesterbølle sogn, Viborg amt
G:
1 maj 1860
Hobro
D:
31 jul. 1910
Ålborg
Johanne Elise Agathe Søndergaard
1836-
Johanne Elise Agathe Søndergaard
F:
28 sep. 1836
Kjærbygård, Kasted sogn, Århus amt
Maren Kjeldsen
1806-1860
Maren Kjeldsen
F:
16 nov. 1806
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
D:
16 okt 1860
Hobro
Niels Knudsen Søndergaard
1802-1839
Niels Knudsen Søndergaard
F:
26 jul. 1802
Brusgaard ved Randers
G:
23 apr. 1831
Havbro kirke, Havbro sogn
D:
21 nov. 1839
Kjærbygård
Nikoline Theodora Frederikke Kjeldsen
1842-1898
Nikoline Theodora Frederikke Kjeldsen
F:
16 jul. 1842
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
D:
24 jul. 1898
Ivar Kierulf Weinschenck
1840-
Ivar Kierulf Weinschenck
F:
15 nov. 1840
Gunderupgård, Strandby sogn, Ålborg amt
G:
28 sep. 1867
Abelone Kjeldsen
1844-1844
Abelone Kjeldsen
F:
2 jun. 1844
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
D:
1844
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
Ane Sofie Kjeldsen
1845-1846
Ane Sofie Kjeldsen
F:
23 sep. 1845
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
D:
1 jan. 1846
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
Dorthea Kirstine Kjeldsen
1847-1864
Dorthea Kirstine Kjeldsen
F:
2 mar. 1847
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
D:
27 apr. 1864
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
Kirstine Petra Olymophia Kjeldsen
1848-1918
Kirstine Petra Olymophia Kjeldsen
F:
15 apr. 1848
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
D:
20 okt 1918
Sankt Nikolaj sogn, Kolding, Vejle amt
Ernst Malling
1854-1922
Ernst Malling
F:
13 jan. 1854
Århus
G:
14 sep. 1878
Havbro kirke, Havbro sogn
D:
30 mar. 1922
Sankt Nikolaj sogn, Kolding, Vejle amt
Abelone Margrethe Kjeldsen
1849-1865
Abelone Margrethe Kjeldsen
F:
12 okt 1849
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
D:
11 dec. 1865
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
Christen Skow(Schou) Kjeldsen
14 se1850-1924
Christen Skow(Schou) Kjeldsen
F:
14 se1850
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
D:
10 jun. 1924
Løgstør
Julia Andrea Nielsen
1855-
Julia Andrea Nielsen
F:
31 okt 1855
på Ravnsbjerg
G:
23 jul. 1880
Andrea Kirstine Kjeldsen
1851-1890
Andrea Kirstine Kjeldsen
F:
1 dec. 1851
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
D:
10 OKT 1890
Ulstrup sogn
Thomas Weinschenck
1848-1898
Thomas Weinschenck
F:
7 jul. 1848
G:
31 jul. 1872
Havbro kirke, Havbro sogn
D:
28 sep. 1898
Kirstiane Jensine Kjeldsen
1852-1885
Kirstiane Jensine Kjeldsen
F:
16 dec. 1852
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
D:
12 maj 1885
Farsø sogn, Ålborg amt
Peder Harhorn Hansen
1842-1904
Peder Harhorn Hansen
F:
27 dec. 1842
Helminggård
G:
19 sep. 1885
Havbro kirke, Havbro sogn
D:
20 feb. 1904
Ålborg
Thora Kirstine Kjeldsen
1854-1921
Thora Kirstine Kjeldsen
F:
5 apr. 1854
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
D:
30 mar. 1921
Budolfi sogn, Ålborg
Gustaf Hilarius Branth
1848-1908
Gustaf Hilarius Branth
F:
25 sep. 1848
Høstmark
G:
20 nov. 1877
Havbro kirke, Havbro sogn
D:
4 nov. 1908
Romdrupholm, Romdrup sogn, Ålborg amt
Mette Johanne Maren Agathe Kjeldsen
1856-1857
Mette Johanne Maren Agathe Kjeldsen
F:
17 jan. 1856
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
D:
1857
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
Johanne Nikoline Margrethe Kjeldsen
1857-1858
Johanne Nikoline Margrethe Kjeldsen
F:
29 apr. 1857
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
D:
5 maj 1858
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
Peder Kjeldsen
1858-1914
Peder Kjeldsen
F:
21 jun. 1858
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
D:
1914
Hamborg, Tyskland
Jensine Troldahl
1858-ca. 1930
Jensine Troldahl
F:
1858
Grå Mølle, Århus
D:
ca. 1930
Mathilde Kirstine Kjeldsen
1861-1862
Mathilde Kirstine Kjeldsen
F:
6 apr. 1861
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
D:
11 apr. 1862
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
Johanne Kjeldsen
1863-1878
Johanne Kjeldsen
F:
10 sep. 1863
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
D:
3 jul. 1878
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
Niels Kjeldsen
1808-1878
Niels Kjeldsen
F:
13 maj 1808
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
D:
16 jun. 1878
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
Anna Margrethe Skow
1820-1881
Anna Margrethe Skow
F:
7 dec. 1820
Bustrup, Ramsing sogn, Viborg amt
G:
31 jul. 1841
Ramsing
D:
26 nov. 1881
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
Jacob Peter Hjorth
1833-1902
Jacob Peter Hjorth
F:
19 aug. 1833
Lindenborg, Blenstrup sogn, Ålborg amt
D:
13 sep. 1902
Vor Frue sogn, Ålborg
Louise Wilhelmine Janssen Tjaden von Rosenthal
1838-1905
Louise Wilhelmine Janssen Tjaden von Rosenthal
F:
2 jun. 1838
Stege
G:
25 apr. 1862
Vor Frue sogn, Ålborg
D:
17 jul. 1905
Vor Frue sogn, Ålborg
Jens Hjorth
1835-
Jens Hjorth
F:
22 jan. 1835
Lindenborg, Blenstrup sogn, Ålborg amt
Ane Kirstine Hjorth
1836-1901
Ane Kirstine Hjorth
F:
22 jan. 1836
Lindenborg, Blenstrup sogn, Ålborg amt
D:
24 dec. 1901
Komdrup sogn, Ålborg amt
Rolf Krake Westenholz
1813-1882
Rolf Krake Westenholz
F:
18 mar. 1813
D:
3 dec. 1882
Komdrup sogn, Ålborg amt
Andreas Steensen Hjorth
1837-1928
Andreas Steensen Hjorth
F:
27 aug. 1837
Lindenborg, Blenstrup sogn, Ålborg amt
D:
30 apr. 1928
Australien
Anne Devanny
1845-1886
Anne Devanny
F:
13 jul. 1845
G:
3 jan. 1863
D:
17 apr. 1886
Australien
Abelone Hjorth
1838-1838
Abelone Hjorth
F:
7 okt 1838
Lindenborg, Blenstrup sogn, Ålborg amt
D:
30 dec. 1838
Lindenborg, Blenstrup sogn, Ålborg amt
Marius Hjorth
1840-1893
Marius Hjorth
F:
19 apr. 1840
Lindenborg, Blenstrup sogn, Ålborg amt
D:
26 aug. 1893
Ulvedal, Blenstrup sogn, Ålborg amt
Nielsine Marie Estrup
1843-1911
Nielsine Marie Estrup
F:
3 feb. 1843
Solbjerg sogn
D:
21 feb. 1911
Ulvedal, Blenstrup sogn, Ålborg amt
Abelone Kathrine Hjorth
1841-1875
Abelone Kathrine Hjorth
F:
1 jan. 1841
Lindenborg, Blenstrup sogn, Ålborg amt
D:
29 sep. 1875
Ålborg
Christian Theodor Vang
1843-1912
Christian Theodor Vang
F:
1 dec. 1843
Ålborg
G:
29 sep. 1869
D:
1 maj 1912
Theodor Emil Hjorth
1843-1930
Theodor Emil Hjorth
F:
24 feb. 1843
Thulstrup, Fræer sogn
D:
26 jan. 1930
Hobro
Ella Cecilie Hvass
1840-1916
Ella Cecilie Hvass
F:
10 feb. 1840
G:
8 nov. 1872
D:
31 dec. 1916
Hobro
Jens Lausen Hjorth
1844-1924
Jens Lausen Hjorth
F:
26 okt 1844
Thulstrup, Fræer sogn
D:
4 jan. 1924
Octavia Frederikke Louise Vallentin
1843-1881
Octavia Frederikke Louise Vallentin
F:
12 okt 1843
G:
2 dec. 1873
Fræer kirke
D:
16 mar. 1881
Thustrup
Elisabeth Ludovika Camilla Bierberg
1858-1894
Elisabeth Ludovika Camilla Bierberg
F:
9 jan. 1858
G:
22 jun. 1888
D:
18 nov. 1894
Viktoria Kristiane Agathe Hjorth
1846-1858
Viktoria Kristiane Agathe Hjorth
F:
24 feb. 1846
Thulstrup, Fræer sogn
D:
15 dec. 1858
Thulstrup, Fræer sogn
Thyggo Nikolai Hjorth
1848-1914
Thyggo Nikolai Hjorth
F:
7 jan. 1848
Thulstrup, Fræer sogn
D:
9 sep. 1914
Anna Theodora Knuhtsen
1848-1934
Anna Theodora Knuhtsen
F:
23 sep. 1848
D:
5 aug. 1934
Oktavius Duodecimus Hjorth
1849-1916
Oktavius Duodecimus Hjorth
F:
20 nov. 1849
Thulstrup, Fræer sogn
D:
7 jun. 1916
Amtssygehuset, Ålborg
Michaeline Jacobine Jacobsen
1855-1923
Michaeline Jacobine Jacobsen
F:
29 sep. 1855
G:
9 jul. 1880
D:
13 aug. 1923
Christian Gotfred Hjorth
1851-1854
Christian Gotfred Hjorth
F:
2 mar. 1851
Thulstrup, Fræer sogn
D:
26 maj 1854
Thulstrup, Fræer sogn
Niels Christian Ibsen Hjorth
1854-1856
Niels Christian Ibsen Hjorth
F:
9 jan. 1854
Thulstrup, Fræer sogn
D:
8 mar. 1856
Thulstrup, Fræer sogn
Niels Christian Gotfred Hjorth
1857-1947
Niels Christian Gotfred Hjorth
F:
18jul 1857
Thulstrup, Fræer sogn
D:
24 apr. 1947
Severine Kirstine Møller
1857-1944
Severine Kirstine Møller
F:
6 sep. 1857
D:
27 jan. 1944
Anne Agathe Kjeldsen
1810-1897
Anne Agathe Kjeldsen
F:
8 aug. 1810
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
D:
1 apr. 1897
Thulstrup, Fræer sogn
Jens Christian Hjorth
1805-1869
Jens Christian Hjorth
F:
10 apr. 1805
Rold
G:
20 okt 1832
Havbro kirke, Havbro sogn
D:
16 feb. 1869
Thulstrup, Fræer sogn
Agnes Kjeldsen
1854-1894
Agnes Kjeldsen
F:
19 jan. 1854
Ørndrup, Vester Hornum sogn
D:
21 maj 1894
Kristian August Foss
1847-1884
Kristian August Foss
F:
26 aug. 1847
Udbynedre
G:
26 dec. 1882
D:
26 okt 1884
Randers
Viola Jensine Dorthea Kjeldsen
1855-1897
Viola Jensine Dorthea Kjeldsen
F:
31 dec. 1855
Ørndrup, Vester Hornum sogn
D:
12 feb. 1897
Sankt Morten sogn, Randers
Marie Abelone Margrethe Kjeldsen
1858-1862
Marie Abelone Margrethe Kjeldsen
F:
24 mar. 1858
D:
24 apr. 1862
Mikkel Kjeldsen
1815-1896
Mikkel Kjeldsen
F:
3 jul. 1815
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
D:
25 jul. 1896
Sankt Mortens sogn, Randers
Karoline Phillipsen
1819-1858
Karoline Phillipsen
F:
14 jul. 1819
Viborg
G:
1853
D:
23 apr. 1858
Ørndrup
Peder Kjeldsen
1758-1846
Peder Kjeldsen
F:
17 dec. 1758
Gundestrup, Glenstrup sogn, Randers amt
D:
16 jan. 1846
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
Abelone Faurschou
1774-1822
Abelone Faurschou
F:
21 jun. 1774
Århus
G:
1798
D:
15 feb. 1822
Mølgård, Havbro sogn, Ålborg amt
Forældre
Niels Nielsen
1680-1746
kirsten Pedersdatter
1692-1758
Dorte Nielsdatter
1722-1807
Dorte Nielsdatter
F:
4 apr. 1722
Kvorning
D:
5 aug. 1807
Haubro
Kjeld Jensen
1713-1763
Kjeld Jensen
F:
1713
Gundestrup, Glenstrup sogn, Randers amt
G:
21 okt 1743
Kvorning
D:
16 mar. 1763
Gundestrup, Glenstrup sogn, Randers amt